Liebster Blog Award

 

liebster-640x375A właściwie co to takiego?

„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował”.

Czyli takie nowoczesne Złote Myśli 🙂

Nominację otrzymaliśmy od Białego Jacka, któremu bardzo dziękujemy 🙂

1. Jaką rzecz w swoim psie najbardziej cenisz?

W Bohunie najbardziej cenię chilloutowe podejście do nowych miejsc i sytuacji. Oczywiście zdarza mu się przejawić niepokój np. w tłumie lub przy dużej ilości dźwięków, ale szybko potrafi się wyluzować. Odnoszę wrażenie, że bierze życie takim jakim jest 🙂

2. Gdzie nigdy nie wybierzesz się z psem?

Nigdy nie wybiorę się z psem tam, gdzie mógłby czuć się ekstremalnie niekomfortowo, czyli np. do gorącej Afryki.

3. Pies, czy też inne zwierzęta?

Od jakiegoś czasu mieszka mojej głowie kot 🙂 ale obawiam się czy Bohun, który dopiero po 3 latach wspólnej przygody zaczyna delikatnie zabiegać o pieszczoty, przy kocie leżącym na naszych kolanach, nie wycofałby się w tej ewolucji.

4. Szaleniec czy miłośnik – co sądzi o Tobie Twoja rodzina w kontekście psa?

Chyba raczej szaleniec 🙂 kto normalny daje psu jeść lepiej niż sobie samemu, kupuje wyszukane psie akcesoria i wychodzi na spacery trwające dłużej niż godzinę?

5. Nigdy nie chciałbym mieć psa rasy…

Miniaturowej. Choć poznałam kilka fantastycznych cziłek, które wycałowały mnie podczas dwóch 15 minutowych spotkań więcej niż mój pies przez 3 lata 🙂 Idealny dla mnie pies waży więcej niż 20kg i nie chodzi mi o wagę „wszerz”;) i nie szczeka bez powodu. Nigdy nie wybrałabym też psa rasy północnej, ani border collie czy owczarka australijskiego. Uważam, że nie mam kompetencji, ani cech do zapewnienia takiemu psu tego, czego potrzebuje, choć uważam, że są piękne i mądre:)

6. W 2015 chcę nauczyć mojego psa…

Trzymania przedmiotów w ryjku. Rok temu rozpoczęłam pracę nad komendą „weź” i szło nam naprawdę opornie, bo Bohun nie do końca widzi sens w braniu do pyska czegokolwiek poza jedzeniem, ale jest spory postęp.

7. Szelki czy obroża – co wolisz dla psa?

Zdecydowanie szelki. Na początku Bohun chodził w obroży, ale z każdej potrafił się wywinąć, a poza tym przy jego puszystości wyglądał dość komicznie: mała główka, obroża i puszysta reszta 😉 Obecnie zupełnie nie wyobrażam sobie zakładania obroży, skoro sama nie chciałabym być prowadzona za coś, co uciska moją szyję, to nie chcę robić tego psu.

8. Najchętniej spędzam spacery z psem na…

Nowych terenach. Lubimy sobie przysiąść w weekendowy poranek, włączyć mapę Wrocławia i szukać kierunku spaceru. Jeździmy na wały Odry, na osiedla, na których nas nie było, na nowe inwestycje mieszkaniowe, żeby się poszwendać i pooglądać nowe krajobrazy.

9. Ulubione smakołyki mojego psa to…

Cygara O’Canis, ciasteczka wątróbkowe własnego wypieku, suszony w suszarce do grzybów kurczak i suszone płucka. Za każde z nich Bohun wykonuje wszystkie komendy na raz 🙂

10. Cecha, której mój pies we mnie nie lubi…

Pewnie gdyby mógł mówić, to powiedziałby mi: „weź się kobieto ogarnij, przecież mam cię w zasięgu wzroku, po co mnie wołasz?”. Myślę, że może sądzić, że jestem sfrustrowana, skoro musi być tak blisko mnie 😉

11. Wymarzone miejsce na wyjazd z psem to…?

Wyspa Ostrów nad Jeziorem Siecino. Jeździmy tam w każde wakacje z Bohunem. To istny raj zarówno dla nas, jak i psa. Spanie w przyczepie, woda, spacery bez smyczy, zero komarów. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca 🙂

 

Złamię zasady, ponieważ nie będę nominowała 11 następnych blogów. Wszyscy autorzy blogów, które czytam, podziwiam, staram się nie opuścić żadnej notki, uważam, że wykonują fantastyczną robotę i wkładają mnóstwo serca w to co robią i swoją relację z psem. Możecie je znaleźć na samym dole tej witryny pod hasłem „czytane blogi”. Jeżeli zechcą odpowiedzieć na moje pytania, to będzie mi miło 🙂 A pytań będzie tylko 5:

1. Gdybyś mógł/mogła zamienić jedną cechę (zachowania, wyglądu) swojego psa na inną, to co by to było?

2. Gdyby Twój pies potrafił mówić, to jakie słowo/zdanie najczęściej by wypowiadał?

3. Jakie były alternatywy imienia Twojego psa?

4. Wasz wyjątkowy psi rytuał?

5. Najdziwniejsze zachowanie Twojego psa to?

Dziękuję za uwagę 🙂

 

 

 

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Liebster Blog Award

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s