Z psem na Śnieżnik

W zeszłą sobotę wybraliśmy się z okazji pańciowych 18 urodzin (dobra, żartuję) na Śnieżnik. Śnieżnik, który mierzy 1425 m n.p.m. jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika w Sudetach Wschodnich. Można go zdobyć wybierając jedną z czterech tras:

– z Międzygórza

– z Przełęczy Puchaczówka

– ze Stronia Śląskiego

– z Kamienicy

Wraz ze starymi dobrymi znajomymi oraz przesympatyczną suczką Happy, którzy zechcieli nam towarzyszyć wybraliśmy podejście z Międzygórza.

Oto nasza trasa:

Bez tytułuZ Wrocławia do Międzygórza dotarliśmy w około 2 godziny. Bardzo gorąco liczyliśmy na śnieg, całą drogę wypatrywaliśmy i na szczęście objawił się, ale dopiero w samym Międzygórzu – dosłownie – całą drogę nic, a wystarczyło minąć tablicę Międzygórza, kilkadziesiąt metrów i cudownie biało 🙂 Ruszyliśmy czerwonym szlakiem chwilę po godzinie 9. Przy wejściu nie czekała na nas żadna tablica z informacjami, ani zakaz wprowadzania psów, więc śmiało ruszyliśmy przed siebie. Trasa okazała się być dość ciężka w zimowych warunkach, ponieważ mimo udeptanego śniegu na ścieżce i kamieniach znajdował się lód i kilkoro z nas zaliczyło kontakt z gruntem. Nawet Bohun raz wylądował na boczku, ale udawał, że nic się nie stało 😉

SAMSUNG CSC

Happy 🙂

SAMSUNG CSC

Nasza modeleczka 🙂

Zamówiłam pogodę na ten dzień, wierzcie lub nie, ale wyszło słońce, więc sceneria była naprawdę bajeczna 🙂 szło się przyjemnie a psiaki szalały w śniegu.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bohun zapozuj

A oto jak powstają takie fotki:DSC_0662

W około 6/7 drogi na szczyt znajduje się Schronisko „Na Śnieżniku”

Schronisko "Na Śnieżniku"

Schronisko „Na Śnieżniku”

DSC_0679

DSC_0682

„Chodź Bohun zrobię ci zdjęcie na niewydeptanym śniegu” mówili, „będzie fajnie” mówili…

DSC_0691

SAMSUNG CSC

tam coś jest, na pewno

Po około 4 godzinach udało nam się zdobyć szczyt! Kiedyś na Śnieżniku istniała wieża widokowa, jednak 11 października 1973 r. przy pomocy wojska wysadzono ją w powietrze pod pretekstem złego stanu technicznego. Szkoda. Teraz jej ruiny służą to robienia fotek – takich jak ta:

SAMSUNG CSC

Bohun mistrz modelingu nie popisał się

SAMSUNG CSC

W drodze powrotnej zeszliśmy do schroniska na ciepłą zupę, ale pech chciał, że akurat odbywały się zawody szkółki narciarskiej, a schronisko było bazą, więc musieliśmy posilać się w korytarzu. Dobre i to przy zakazie wstępu z psami, który wisiał przy wejściu. Po konsultacji z obsługą ostatecznie mogliśmy wejść.

Uzgodniliśmy, że niebezpieczny byłby powrót tą samą trasą ze względu na oblodzenie, więc wybraliśmy dłuższy niebieski szlak. Droga okazała się idealna na zejście – łagodna i płaska.
SAMSUNG CSC

Czy muszę mówić, że Bohun był zachwycony wycieczką? Czy ta psia morda może kłamać?

SAMSUNG CSCDziękuję moim towarzyszom podróży za wspaniałą wyprawę i atmosferę 🙂 a tych, którzy jeszcze nie zdobyli Śnieżnika zachęcam do wyprawy, szczególnie zimą, kiedy można podziwiać wspaniałe widoki i zafundować psiakom miłą niespodziankę w postaci śniegu w obliczu bezśnieżnej zimy.

Reklamy

12 myśli w temacie “Z psem na Śnieżnik

  1. Zdjęcia są po prostu bajeczne! Zazdroszczę takiej pięknej wycieczki. 😀
    Swoją drogą, Bohun to po prostu absolutny mistrz modelingu – nie tylko wie, kiedy skrzyżować łapki i odpowiednio się uśmiechnąć swoim cudnym Bohunowym ryjkiem, ale też ma tyle taktu i wyczucia by swoją obłędną urodą nie przyćmić ludzi na zdjęciu grupowym. Pies-marzenie! 😉

    1. O rzeczywiście, nie pomyślałam, że on taki taktowny! 😀 Zapraszamy do Wrocławia kiedyś na weekend – można się wybrać na jakąś super wycieczkę 🙂

    1. Oh, znamy to. Zawsze coś komuś wypadnie, nie ma kasy, nie ma butów. Tym razem po prostu zorganizowaliśmy wydarzenie na fb, pretekst urodzinowy zadziałał i pojechaliśmy 🙂 w takim razie trzeba będzie kiedyś umówić się na wycieczkę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s